Forgot Login?   Sign up  

Witam, 

Polarity International buduje nową platformę dla polskiej emigracji na świecie. Naszym celem jest łączyċ poprzez granice tych, dla których zagranica stała się domem – na stałe czy tymczasowo, nie jest to ważne, gdyż skupiamy się na lifestylu i osobistych przeżyciach. Chcemy utrzymaċ więzi z rodzimym krajem, stąd też wiele nacisku kładziemy na wiadomości o tym, co obecnie dzieje się w polskim świecie rozrywki, sztuki, sportu czy mody. Nie ograniczmy się wszakże do sentymentalnej podróży z powrotem do Polski. Wręcz przeciwnie – chcemy wiedziec, co dzieje się na świecie z perspektywy Polaków, którzy wyemigrowali. Każdy odczuwa zaadaptowany kraj w inny sposób przez pryzmat swojej osobowości oraz specyfikę danej kultury narodowej. Chcemy tę różnorodnośċ świętowaċ i dzieliċ się doświadczeniami.

Z własnych obserwacji wiem, ile osób pragnie takiej wymiany. Podróże kształcą. Na myśl nasuwa mi się tutaj tytuł jednej z piosenek  Jamiroquai – “Travelling without moving” – która dla mnie osobiście idealnie określała moje wczesne wakacyjne wizyty w Londynie. Poprzez stycznośċ z międzynarodowym środowiskiem stolicy wracałam do Polski wzbogacona nie tylko wiedzą o kulturze brytyjskiej, ale też mnóstwem informacji o mniej i bardziej egzotycznych miejscach na całym świecie. A to za sprawą wszystkich wspaniałych ludzi, których poznawałam i którzy chcieli podzieliċ się ze mną swoimi osobistymi doświadczeniami.

Dlatego też stworzyliśmy Polarity International ze strukturą wspierającą pisarzy - zawodowych i amatorów, miejsce, gdzie każdy może podzieliċ się swoją pasją czy obserwacją na portalu. Polska emigracja jest liczebna i rozległa geograficznie. To jest naszym atutem stąd też zapraszam do współtworzenia tej platform wymiany. Bez Państwa udziału tracimy poczucie rzeczywistości, a tego nie życzymy sobie, a na pewno pragniemy ustrzec Polarity International przed takim losem.

 

Monika Bodera

Założycielka

Polarity International

 

Lubisz pisac? Zgłoś się do nas!

Zapraszamy pisarzy - amatorów i doświadczonych dziennikarzy z całego świata.

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.